Glenfiddich Project XX

Glenfiddich Experimental Series’in ikinci ürünü. Glenfiddich Malt Master Brian Kinsman ve 16 ülkeden 20 viski uzmanı olan Glenfiddich marka elçilerinin ortak çalışmasıyla meydana gelmiştir. Glenfiddich Damıtımevi’ndeki depolarda bulunan farklı fıçılarda dinlenmiş viskilerden oluşmaktadır. Proje o kadar gizli ilerlemişti ki katılan uzmanların projenin yarısına kadar konudan haberleri yoktu. Uzmanlar Port fıçıları, Amerikan meşesi, burbon fıçıları dahil olmak üzere ilgilerini çeken maltı seçti. En son Brian Kinsman bu maltların harman oranlarını belirleyip birleştirdi. %47 alkol oranıyla piyasaya sunulan bu projenin Roma rakamlarından oluşan ismi de Glenfiddich’in 20 marka elçisine ithaf edilmiş durumda. Ayrıca şişe üzerinde bulunan parmak izi yine projeye katkı sağlayan 20 marka elçisinin parmak izlerinin birleşimidir. Kullanılan filtreleme sistemi sayesinde içine su döküldüğü zaman rengi bulanıklaşır.

*KKTC’de satışı yapılmaktadır.

Tadım notları:

Renk: Açık altın

Burun: Elma çiçeği ve dolgun armut ipuçlarıyla klasik meyvemsi. Zengin vanilyalı meşe ile altın şeker ve meyankökü dokunuşunun mükemmel dengesi.

Tat: Derin ve yumuşak olan şeker tanesi tatlılığı, kızarmış badem ve tarçın gibi alışılmadık notalar ve bir miktar gevrek tanenle tamamlanır.

Bitiş: Uzun süreli tatlı meşe.